Salix OS:About/uk

From Salix OS
Jump to: navigation, search
Salix-13.37-images.png

Salix OS — дистрибутив операційної системи GNU/Linux, що базується на дистрибутиві Slackware і повністю сумісний з ним. Salix OS — це дистрибутив для виконання широкого спектру завдань, а також для використання звичайними користувачами.

Contents

Особливості

  • Основне графічне середовище — Xfce. Існують також варіанти дистрибутиву з графічними середовищами MATE, KDE, LXDE, Fluxbox та Ratpoison.
  • Окрема версія Live CD дистрибутиву з можливістю встановлення операційної системи на жорсткий диск.
  • Збірка для 32-х и 64-х бітних архітектур процесора.
  • Переклад на багато мов, в тому числі і Українську. Використання кодування UTF-8.
  • Величезна кількість програм, створених спеціально для Salix OS.
  • ISO-образ дистрибутиву займає всього лиш один CD-диск (до 700 Мбайт).

Пакунки

Управління пакунками програм виконується за допомогою програми Slapt-get з графічним інтерфейсом Gslapt.

Salix OS використовує власну базу пакунків разом з пакунками з офіційних сховищ. Сховища Salix OS, на відміну від сховищ Slackware, мають дані про залежності. Користувачі Slackware можуть використовувати сховища Salix OS як джерела пакунків програм, що не входять в офіційні сховища Slackware.

Якщо ж якісь програми відсутні в офіційних сховищах Salix OS або Slakware, тоді можна скористатися програмою Sourcery, яка автоматизує завантаження, компілювання, збирання та встановлення пакунків з джерельних кодів за допомогою скриптів SlackBuild або SLKBUILD.

Варіанти встановлення

Образи дисків Salix мають дві різновидності:

Образ встановлювального диску: Для безпосереднього встановлення операційної системи Salix на Ваш твердий диск. Інсталяція проходить дуже швидко в текстово-діалоговому режимі, "повний" режим встановлення триває менш ніж 5 хвилин на будь-якому сучасному комп’ютері. Для завантаження доступні версії для 32 і 64-бітних архітектур.

Образ "живого" диску: Дозволяє завантажити та використовувати Salix безпосередньо з CD диску або USB-флешки без потреби встановлювати Salix на твердий диск. Образ живого диску містить встановлювач Salix Live, графічний встановлювач, який дозволить Вам встановити Salix на Ваш твердий диск з "живої" сесії. Для завантаження доступні версії для 32 і 64-бітних архітектур.

  • FULL (Повний). Встановлюються всі пакунки, які містить ISO-образ. Основні прикладні програми: менеджер управління мережними підключеннями Wicd (див. також NetworkManager), веб-переглядач Mozilla Firefox, плагін Adobe Flash Player для веб-переглядача, поштовий клієнт, офісні програми, програвачі аудіо і відео файлів, переглядачі графічних і PDF-файлів, програма для запису оптичних дисків, знаряддя управління сканером і принтером.
Примітка: Кодеки для програвання аудіо і відео файлів не входять в ISO-образ, але їх можна легко завантажити з інтернету і встановити за допомогою програми Salix-codecs-installer.
  • BASIC (Базовий). Встановлюється тільки графічне середовище, графічний інтерфейс gslapt для менеджера пакунків slapt-get і веб-переглядач.
  • CORE (Мінімальний). Застосовується для роботи в консолі, без графічного середовища. Може використовуватися для розгортання файлового сервера, веб-сервера та інших завдань.

Всі варіанти надають в користування готове середовище для розробки програм.

Процес встановлення проходить в текстовому інтерфейсі і займає біля 10 хвилин на будь-якому сучасному комп’ютері.

Розробники

Salix OS створюється спільнотою розробників і помічників з усього світу.